Tööriided

Näitan 1–12 tulemust 274-st


Tööriided päästavad tööõnnetusest

Lisaks tööriistade soetamisele on oluline investeerida ka kvaliteetstesse tööriietesse. Aastal 2020 registreeriti ainuüksi 3622 kannatanuga tööõnnetust. Tööle minnes ei tule selle pealegi, et midagi võib juhtuda ning tööpäev võib lõppeda haiglas. Tööõnnetuste vältimiseks on ülimalt oluline kanda tööriideid alati ja sealhulgas ka korrektselt. Ka koduseid lihtsamaid remonttöid tehes tuleks kanda kaitsevahendeid ning esikohale panna enda ohutus. Tihtipeale arvatakse, et korralikud tööriided aeglustavad töö tegemist, on tülikad või ebamugavad. See aga ei vasta tänapäeval üldse tõele. Korralikud ning kvaliteetsed tööriided on tänapäeval tehtud võimaikult kergeks ja mugavaks, et need töö tegemist ei takistaks. Peale õnnetuse juhtumist on tagantjärgi tarkus see, mis meid õpetab – oleks ikka pidanud need kindad kätte või kiivri pähe panema. Tööriiete peale mõeldes tuleb ette pilt ehitustöölistest tellingutel. Kodus riiulit kokku pannes või parketti paigaldades paneme tavaliselt selga kõige mugavamad kodused riided, kuid ka selliseid asju tehes peaks seljas olema korralikud riided, mis hoiavad ära vigastuste tekkimist. Ega kodus mööblit kokku pannes me ei mõtle sellele, et võibolla peaks kätte panema töökindad ning ette kaitseprillid. Kuid kui nael või vineerplaat kätte lõikab või puidust lendab pind silma, hakkame alles mõtlema, et oleks vist ikka võinud isikukaitsevahendeid ja korralikke tööriideid kasutada.
Järgmisel lehel on head nõuanded, mida järgida koduste tööde tegemisel:

https://kodus.ee/artikkel/ehitus-ja-remont-kuidas-valida-tooriideid.

Tööriided - varustaja24

Kuidas valida omale tööriided?

Tööriiete valikul tuleb hoolikalt läbi mõelda, kes neid kasutama hakkab ja millise töö tegemiseks. Arvesse peab võtma eelkõige töö iseloomu ja töötaja füüsilisi omadusi. Õnneks pakub Varustaja24 suurt valikut tööriideid, mida saab sobitada erinevate töökeskkondadega. Olenemata sellest, kas töö tegemine leiab aset sise- või välitingimustes, suvel või talvel, ei tohiks turvalisuse huvides kunagi töötada ilma õige riietuseta. Tänapäeval on turul on saadaval õhulisest materjalidest tööriideid, mis hoiavad kehatemperatuuri kontrolli all. Talvejoped võivad seljas tunduda kohmakad, mistõttu võib töö tegemine olla kohati ebamugav, kuid külma ja vihmase ilmaga on see kindlasti hädavajalik. Mitte miski pole tervisest tähtsam ning seda ei tohiks ühelgi viisil ohtu seada. Pimedas või sõidutee ääres töötades tuleb kanda helkurribadega särki, et olla võimalikult nähtav. Kõrgnähtavad riided kaitsevad töötegijaid, sest on hästi nähtavad erinevate nurkade all nii päeval kui ka öösel. Palava, vihmase, tuulise või külma ilmaga töötades vali lisaks töö ohtudega sobituvale riietusele ka endale sobiv ja mugav riietus, mis kaitseks ilmastikuolude eest ning millega oleks hea liikuda ega hakkaks palav. Tööriided, mis ei pea vihmale vastu, ei ole eriti otstarbekas välitööde tegemiseks. See võib küll kaitsta tööga kaasnevate tegurite eest, kuid üleni märjana ei ole töötegemine eriti meeldiv ega ka tulus.

Tööriided - Varustaja24.ee

Vali korralikud tööpüksid

Ehitustööde tegemisel ei ole püksid mitte pelgalt ohutust tagavad tööriided, vaid võimaldavad ka töötamise ajal tööriistu hoiustada, kui neid parasjagu vaja ei ole. Varustaja24 valikus on saadaval lai valik erinevate omadustega pükse, mis on mõeldud töötamiseks erinevates tingimustes ja erineva ilmaga. Ehitusel olles peab üsna palju liikuma, kükitama, kummardama ja isegi ronima, mistõttu on oluline, et püksid taluksid koormust ja võimaldaksid vabalt ning mugavalt liikuda. Hea kvaliteediga püksid on valmistatud hingavast materjalist ning ei aja Sind higistama. Ehitajad, kes tegelevad näiteks põranda paigaldadamisega või torude parandamisega, peaks kandma tugevdatud põlveosaga pükse, mis teevad töötamise mugavamaks ja võimaldavad kauem põlvedel olla ilma ebamugavust tekitamata. Keevitamise puhul peavad valitud tööriided olema lisaks ka tulekindlad, et keevitamisel tekkinud säde kogemata riideid ei süütaks. Varustaja24 valikus on näiteks sellised https://varustaja24.ee/toode/dimex-sademekindlad-traksipuksid-hi-vis-kollane-hall-kl-1-elektrikule-keevitajale/ sädemekindlad tööpüksid, mis on igati kvaliteetsed ja ei tee ka rahakotti tühjaks.

Vajalikud tööpüksid leiad siit:  Tööpüksid

Ära unusta mütsi ja jalanõusid!

Nii sooja kui ka külma ilmaga on müts ülimalt oluline riideese, mis tagab ohutu töökeskkonna ja hea olemise. Suvel on hea kanda nokamütsi, mis hoiab ära ülekuumenemise ja kaitseb silmi otsese päikesevalguse eest. Talvel on väliobjektil hea kanda meriinovillast mütsi, sest see hoiab väga hästi sooja ning ei aja pead sügelema.

Ehitusobjektid on tihtipeale täis palju erinevat ehitusprügi, mille hulgas on ka naelad, kruvid, klaas jpm. Seetõttu on oluline soetada tugevdatud tallaga jalanõud, milest teravad esemed läbi ei tungi. Tänaäevased tööjalatsid on tehtud hingavast materjalist, on kerged ning mugavad. Kvaliteetsete tööjalatsite soetamisel ei pruugi arugi saada, kas tegemist on tavaliste tänavatossude või tugevate turvajalanõudega. Lisaks tugevusele peavad korralikud tööjalatsid olema piisavalt nakkuva tallaga, et vältida libisemist, näiteks tellingutel töötades.

Viska kindlasti pilk peale Varustaja24 tööriiete valikule. Meie valikus on paljud erinevad tööriided, mille seast leiad töö iseloomule sobiva. Probleemide ja küsimuste korral pöördu meie abivalmis klienditoe juurde. Koostöös leiame just Sulle parima lahenduse!

Sobivad jalanõud leiad siit:  Jalanõud