Soe pesu

Näitan 1–12 tulemust 19-st


Soe pesu on talveriietuse puhul esimene kiht, sest see aitab juhtida niiskuse kehast eemale. See garanteerib õues töötades kuiva enesetunde.

Soe pesu ja kihiline riietumine on just talvel eriti oluline. Mugavalt istuvad riided ja õige kehatemperatuur aitavad tagada hea enesetunde ka kõige halvemate ilmastikuolude juures.

Kihiliselt riietumise juures on kõige tavalisem 3-kihi põhimõte. Esimene kiht on baaskiht ehk kehaga otseses kokkupuutes ja see peab kindlasti olema materjalist, mis juhib kerge vaevaga tööd tehes/sportides  niiskuse kehast eemale. Seeläbi ei hakka keha higistades külmetama. Selleks on ette nähtud soe pesu/termopesu.

Teine kiht on vahekiht ehk fliisid ja pusad, mida saab vastavalt ilmale selga panna või ära võtta, nende puhul ei ole oluline vee- ja tuulekindlus. See kiht on oluline selleks, et hoiab keha optimaalse temperatuuri juures. Kui esimene kihi peamine eesmärk on juhtida niiskus kehast eemale, et seeläbi säilitada kuivust, siis teise kihi peamine eesmärk on hoida soojus võimalikult keha ligi.

Kolmas kiht tagab selle, et keha oleks kaitstud välise niiskuse ja külma temperatuuri eest, samal ajal keha niiskust välja suunates. Kolmandaks kihiks on mõeldud softshell jakid, vihmakindlad joped/mantlid.