Talveriided

Näitan 1–12 tulemust 62-st


Talveriided ohutu töö tegemiseks

Tänapäeval ei sõltu enam ehitustööd väljas olevast temperatuurist ning töötaja peab ehitusel olema nii pluss- kui ka miinuskraadidega. Seetõttu on oluline valida endale tööriided, mis peavad vastu ka kõige karedamatele ilmadele. Kahjuks ei ole olemas nö universaalset tööriiet, mis sobiks igale tööle ja iga ilmaga ning seetõttu tuleb soetada mitu erinevat komplekti. Eesti kliimas on tavaliselt vaja vähemalt kahte komplekti tööriideid, ühed soojemad talviseks perioodiks ja teised õhemad soojemate ilmadega kasutamiseks. Tungivalt soovitav on lisaks võtta ka kevad-sügine riietud ja lisaks ka vihmase ilma riie. Talveriided on aga ülimalt olulised miinuskraadide puhul välitingimustes töötamiseks. Need peavad olema piisavalt soojad, kuid samas ka õhku läbilaskvad, et tööd tehes liigselt higistama ei hakkaks. Vastasel juhul on töötajal oht kergelt haigestuda.

Talveriided - Varustaja24

Kuidas valida sobivad talveriided?

Nagu teiste tööriiete valikul, tuleb talveriiete valikul eelkõige lähtuda töö iseloomust (füüsiliselt aktiivne töö, füüsiliselt passiivne töö või vahelduv) ja töötaja füüsilistest omadustest. On oluline, et talveriided on sobivad just teostatavate tööülesannete jaoks. Näiteks keevitamisel on hädavajalik, et riided oleks tulekindlad ning ei süttiks sädeme tagajärjel ja tellingutel töötamise puhul peavad talveriided võimaldama piisava liikumismugavuse, et töö tegemine ei oleks liialt ebamugav ja riided ei oleks seljas suured ja kohmakad. Samuti on oluline lähtuda töötaja individuaalsetest vajadustest. Kõhnema ja väiksema töölise puhul ei ole mõtet osta talle riided, mis on suured ja seljas ebamugavad. Sellisel juhul on talveriided rohkem takistuseks kui kasuks. Mõistlik on soetada veel soe pesu, mis üldjuhul koosneb termoretuusidest- ja pluusist ning need käivad riiete alla, et hoida kehasoojust ka kõige madalamate kraadide puhul. Sooja pesu valimisest loe lähemalt siit https://www.ohtuleht.ee/980321/kuidas-valida-sooja-pesu. Samuti oleneb talveriiete valik suuresti töö liikuvusest. Mida rohkem peab töötaja objektil liikuma, seda õhku läbilaskvam peab olema riietus, et liigne niiskus kehalt eemale juhtida. Seisva töö puhul peab aga riietus pidama väga hästi sooja, et ei hakkaks seistes külm.

Sarnaselt tavaliste tööriietega, peavad talveriided olema kõrgnähtavusega kui töötatakse pimedal ajal või sõidutee juures. Korralikud kõrgnähtavad talveriided tagavad töötaja turvalisuse nii päevasel kui ka öisel ajal, sest on nähtavad iga nurga alt. Lisaks sooja hoidmisele tuleb mõelda ka sellele, et riided oleksid lume- ja vihmakindlad. Juhul kui tööd tehakse pikema aja vältel õues, peab õige tööriietus olema kihiline ehk tööriiete alla peab jääma piisavalt ruumi ka alusriietele ja soojale pesule ning vajadusel ka pealmistele riietele, nagu vihmariided. Siiski tuleb olla tähelepanelik, et tööriided liiga suured ei oleks, sest üleliigsed detailid ja liiga suur rõivanumber võivad samuti põhjustada tööõnnetusi. Väga paljud õnnetused on aset leidnud just seetõttu, et riieded jäävad kuhugi kinni või vahele.

Talveriided

Vali ka õiged jalanõud

Talveriiete lahutamatuks osaks on korralikud jalanõud, mis on soojad ning libisemiskindlad. Tavaliselt kuulub Eesti talve juurde ka pirakas kogus lund ja jääd ning meie teed ja tänavad muutuvad üsna libedaks, mistõttu peavad talvel tööd tehes jalanõud olema libisemiskindlad. Libisemisohtu on võimalik vähendada libisemisvastase tallaga jalanõudega. Välitingimustes töötajatel on väga oluline kanda kas spetsiaalseid talveks mõeldud tööjalatseid või kasutada jalanõudele paigaldatavaid libisemistõkkeid. Turule on tulnud ka jalanõud, mille talla all on metallnaastudega pööratav osa. Sellised jalanõud aitavad ennetada libisemist väljas ja naastude ülespoole pööramisel on samade jalanõudega võimalik liikuda ka siseruumides.

Talveriiete soetamisels pöördu kindlasti Varustaja24 veebipoodi. Meie valikust leiad suure hulga erinevaid tööriideid, mis sobivad iga tööga ja iga ilmaga. Pakume laia valikut erinevaid kvaliteetseid ning vastupidavaid tooteid, mis teevad töö tegemise mugavaks ning meeldivaks. Tutvu meie väärtusega siin https://varustaja24.ee/meie-lugu/. Probleemide ja küsimuste korral võta julgelt ühendust meie abivalmis klienditoega ning üheskoos leiame just Sinu jaoks sobivaima lahenduse!